AMBIS vysoká škola členem konsorcia projektu Erasmus+ Tourism 4 Careers

Členy konsorcia jsou kromě AMBIS vysoké školy, Institute of Technology Tralee (Irsko, koordinátor), Irish Hospitality Institute (Irsko), University of Plovdiv Paisii Hilendarski (Bulharsko), Srednja sola za gostinstvo in turizem Celje (Slovinsko), Istituto d'Istruzione Superiore di Ceccano (Itálie), Stichting Business Development Friesland (Holandsko), Mardin Artuklu Halk Egitim Merkezi ve Aksam Sanat Okulu (Turecko), Klaipedos Turizmo Mokykla (Litva), Danmar Computers LLC (Polsko).

Projekt Tourism 4 Careers si klade za cíl podporovat vzdělávací a kariérní příležitosti v sektoru pohostinství a cestovního ruchu pro studenty středních škol a studenty odborného vzdělávání a přípravy. Za tímto účelem byly vyvinuty dva interaktivní a vzdělávací online moduly (e-learningové zdroje): Úvod do cestovního ruchu a Kariéra v pohostinství a cestovním ruchu. Moduly poskytují studentům středních škol, studentům odborného vzdělávání a přípravy a dalším studujícím informace o cestovním ruchu a možnostech kariérního růstu v odvětví cestovního ruchu. Cílem projektu je zvýšit povědomí studentů o potenciální kariéře v odvětví cestovního ruchu a pohostinství, přispět k řešení nedostatku lidských zdrojů v sektoru, poskytnout učitelům a studentům otevřené vzdělávací zdroje ke zlepšení jejich digitální gramotnosti. Moduly jsou dostupné kromě češtiny i v angličtině, bulharštině, litevštině, slovinštině, italštině, turečtině a holandštině.

Moduly jsou dostupné ZDE.

Na portálu T4C se můžete podívat na názory uživatelů i profesionálů v cestovním ruchu. Pokud si tréninkové moduly vyzkoušíte, můžete přidat svůj názor.

„Život je jako kniha a pokud stránku neobrátíte, nikdy se nedovíte, jaký bude další krok. A ten jeden krok vám může otevřít úplně jiný svět.“ Tak začíná příběh jednoho z profesionálů v cestovním ruchu, který se s ním podělil na stránkách portálu ZDE.

Další příběhy naleznete po kliknutí na ikonu „Success Stories“, kde se můžete podělit i o váš příběh.