Oceňování nemovitého majetku na tržních principech

Máte zájem o nemovitosti a rádi byste se věnovali odhadům jejich ceny? Ať již v této oblasti máte nějaké zkušenosti nebo teprve začínáte, prvním krokem vaší cesty by mělo být absolvování specializačního kurzu celoživotního vzdělávání zaměřeného na oceňování nemovitostí.

Tyto kurzy oceňování nemovitého majetku nabízíme ve dvou variantách. První je v délce dvou semestrů a je určena pro účastníky, kteří již mají stavební vzdělání (středoškolské nebo vysokoškolské). V průběhu celého kurzu se budeme věnovat jak teoretické, tak i praktické stránce ocenění nemovitostí a příbuzným tématům. Druhá, delší, varianta kurzu (4 semestry) je určena pro účastníky, kteří mají vysokoškolské vzdělání, ale ne stavebního směru. V prvním ročníku tohoto kurzu se věnujeme tematickým blokům ze stavební oblasti a v druhém se probírá již přímo oceňování nemovitostí, a to opět v teoretické i praktické rovině.

Po úspěšném absolvování jakékoliv z variant obdržíte osvědčení o absolvování kurzu, které slouží, společně s dokladem o dosaženém vzdělání, jako podklad pro vydání živnostenského listu pro vázanou živnost odhadce nemovitostí. 

V kurzech se zaměřujeme na tržní oceňování nemovitostí, tedy vytváření odhadů především pro potřeby bank, hypotečních ústavů nebo pojišťoven. V rámci výuky projdete s našimi lektory jak teoretické části zaměřené na vysvětlení různých postupů ocenění nemovitostí, tak i praktické příklady, kde si sami vyzkoušíte jednotlivé výpočty i vytvoření kompletního odhadu. Seznámíme vás také s nejčastějšími chybami, které mohou při tvorbě odhadu nastat, a ukážeme si oblasti, na které je třeba si dát pozor ať již při prohlídce nemovitosti, tak i při tvorbě posudku.

Náš lektorský tým je tvořen odborníky z praxe – předáme vám znalosti a zkušenosti z bankovních domů, pojišťoven i znaleckých kanceláří. Studium je realizováno ve spolupráci se znaleckým ústavem A-Consult Plus, ve kterém působí přední odborníci zabývající se oceňováním majetku, zejména nemovitostí a podniků.


Máte ke kurzům další dotazy, zajímá vás více informací k průběhu kurzů? Některé otázky se často opakují, sepsali jsme tak pro vás odpovědi přehledně rozdělené do dvou kategorií. Nenašli jste, co jste hledali? Nevadí, kontaktujte nás, rádi vám vše zodpovíme.

Nejčastější dotazy

Veronika Radová

Tel.: 731 425 297
E-mail: veronika.radova@ambis.cz